MRPII  >  Kalite Kontrol
Ana Sayfa  |  Ürün  |  Firma  |  İletişim
DUGAN BİLİŞİM SİSTEMLERİ
Modüller
Giriş, imalat, final ve stok kalite kontrol bölümlerinden oluşan, kontrol planları ve kontrol formları gibi dokümanları da barındıran bölümdür.

Tesellüm hareketleri sonucunda oluşan giriş kalite kontrol bekleyen parçalar ya da fason işlemler, iş emri hareketleri sonucunda oluşan imalat ve final kalite kontrol bekleyen parçalar, dönemsel ya da belli koşullarda gerçekleşen stok kalite kontrol işlemleri mevcuttur. Giriş ve imalat kalite kontrol bölümleri numune kontrol, proses kontrol ve üretim kontrol olmak üzere üçe ayrılır. Kalite kontrol bilgileri sistemdeki ilerleyişin bir parçası olarak kullanılabilir. Bu sayede örneğin; iş emri ile üretilen bir parçanın final kalite kontrol görmeden stok giriş onaya gitmesi engellenebilir. Bu şekilde doğru ve eksiksiz bir işlem takibi gerçekleştirilir.

<<     >>
>
©  2010  Dugan Bilişim Sistemleri      |     Ana Sayfa    Ürün    Firma    İletişim
Kalite kontrol işlemlerinde hatalı miktarlar, sapma ile kabul edilen, karantinaya ayrılan ya da ıskartaya ayrılan parçalar hata kodları ile takip edilebilmektedir.

Kalite kontrol işlemlerinde parçalara ve operasyonlara özel girilebilen kontrol adımları ve ölçüm bilgileri kullanılabilmekte, herhangi bir kalite kontrol işlemi için hangi ölçümlerin yapılması gerektiği kolaylıkla görülebilmektedir. Ölçüm bilgileri kontrol planlarının oluşturulmasında da kullanılabilmekte bu sayede başka ortamlarda kontrol planı takip etme zorunluluğu ortadan kaldırılmaktadır.

Bu bölümde, en çok hangi hatanın yapıldığı, en çok hatanın hangi makinada gerçekleştiği, hangi personelin sıklıkla hangi hatayı yaptığı ya da dönemsel bazda hataların gelişimi, üretim sonrası ve tamir sonrası PPM durumunun ne olduğu gibi sonuçlara ulaşılabilmektedir.